įnagininkas
lietuvių kalbos vardažodžių ir įvardžių linksnis, maždaug atitinkantis kitų kalbų instrumentalį.
Daugiau
inesyvas
vidaus esamasis vietininkas, viena iš 4 postpozicinių lietuvių kalbos vietininko (lokatyvo) formų.
Daugiau
instrumentalis
daugelio sintetinių kalbų vardažodžių ir įvardžių linksnis. Lietuvių kalboje vadinamas įnagininku.
Daugiau
inversija
įprastinės žodžių tvarkos keitimas, turintis gramatinę funkciją arba rodantis sakinio aktualiąją skaidą ir teikiantis pasakymui tam tikrą stilistinį atspalvį.
Daugiau
įspraudas
sintaksinis vienetas, įterptas į sakinį kaip tam tikras papildymas ar patikslinimas, bet neturintis įterpiniams būdingų formos ypatybių ir tipiškų reikšmių.
Daugiau
išskyrimas
prasminį savarankiškumą turinčių žodžių formų ir jų junginių atribojimas nuo kitų sakinio dalių intonacija, rašte – skyrybos ženklais.
Daugiau
ištiktukas
nekaitomas žodis, tiesiogiai perteikiantis ar mėgdžiojantis veiksmo sukeltą garsą, vaizdą, kartais ir pojūtį.
Daugiau
įterpinys
modalinės reikšmės sintaksinis vienetas, sakinyje išskiriamas intonacija.
Daugiau
jaustukas
interjekcija, nekaitomas žodis, tiesiogiai ir ekspresyviai reiškiantis jausmą, valios aktą ar paskatą jų neįvardydamas.
Daugiau
jungtis
būseną arba jos kaitą žyminčio veiksmažodžio forma, einanti sudėtinio tarinio asmenuojamąja dalimi ir teikianti vardinei tarinio daliai gramatinę laiko, nuosakos, kartais ir asmens reikšmę.
Daugiau
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.