Baltijos jūros tyrimai
Baltijos jūroje, jos priekrantėje ir kranto zonoje atliekamų hidrografinių, klimatologinių, geologinių, geomorfologinių, sedimentologinių, hidrobiologinių, žuvininkystės ir kitų tyrimų kompleksas.
Daugiau
cunamis
ilgos bangos, kurias jūrų ir vandenynų paviršiuje sukelia povandeniniai žemės drebėjimai, ugnikalnių išsiveržimai, didžiulės nuo krantų į jūrą krintančios grunto arba ledo masės. 21 a. pradžios pavojingiausi cunamiai įvyko 2004 12 26 ir 2011 03 11.
Daugiau
delta
prie upės žiočių iš jos sąnašų susidariusi lyguma, kurioje upė dažniausiai skaidosi į šakas ir pratakus.
Daugiau
divergencijos zonos
atmosferos oro horizontalių srautų arba vandenyno paviršinių srovių išsisklaidymo, išsiskyrimo zonos; priešingos konvergencijos zonoms.
Daugiau
estuarija
pusiau uždaras priekrantinis, susisiekiantis su jūra vandens telkinys, kuriame druskingas vanduo maišosi su gėlu sausumos drenažo vandeniu.
Daugiau
Falklando srovė
Folklendo srovė, šaltoji srovė Atlanto vandenyne, prie Argentnos krantų; Vakarų Vėjų srovės šaka.
Daugiau
fjerdas
sekli jūros įlanka neaukštais stačiais uolėtais krantais, su daugybe uolėtų salų – šcherų.
Daugiau
fjordas
siaura gili ilga jūros įlanka aukštais skardingais krantais, kuriuos suformavo tektoniniai procesai, upių erozija, ledynų egzaracija.
Daugiau
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.