epigrama
poezijos žanras; trumpas, sąmojingas, dažnai satyrinio pobūdžio kūrinys, kuriame pajuokiama konkretus asmuo arba visuomeninio gyvenimo blogybės.
Daugiau
epikantas
odos klostė, pridengianti vidinį akies plyšio kampą ir pamažu pereinanti į viršutinį voką.
Daugiau
epikardas
vidinis širdiplėvės lapas, kuris dengia miokardo išorinį paviršių ir su juo suaugęs.
Daugiau
epikruzė
antikinės ir silabotoninės eilėdaros eilutės pabaiga, apimanti neiktuotus arba nekirčiuotus skiemenis, einančius po paskutinio metrinio ikto arba kirčio.
Daugiau
Epiktetas
1 a. graikų filosofas stoikas. Manė, kad tapęs priklausomu nuo išorinių dalykų (turto, garbės), žmogus praranda laisvę. Reikia ramiai susitaikyti su įvykiais ir gyventi harmonijoje su visatą valdančiu logu.
Daugiau
Epikūras
4–3 a. prieš Kristų graikų filosofas. Vienas žymiausių helenizmo laikų filosofų. Svarstė, kas yra laimė ir kaip ją pasiekti. Pasaulį aiškino kaip materialių jėgų darinį, kurio raidos nelemia dievai, būtinybė ar lemtis.
Daugiau
epikūrizmas
Epikūro ir jo sekėjų filosofija. Epikūro 306 prieš Kristų Atėnuose įkurta mokykla gyvavo iki 4 a. Graikijoje ir Romoje. pagrindiniai atstovai Zenonas Sidonietis, Filodemas Gadarietis, Horacijus ir Lukrecijus.
Daugiau
epilepsija
lėtinė centrinės nervų sistemos liga, kuriai būdingi įvairūs priepuoliai, tam tikri asmenybės pokyčiai.
Daugiau
epilepsinė psichozė
psichikos liga, pasireiškianti reikšmingais nuotaikos, elgesio, asmenybės bruožų ir intelekto pakitimais.
Daugiau
epilogas
baigiamoji epinio ar draminio literatūros kūrinio dalis, kurioje informuojama apie tolesnį veikėjų likimą, būsimus įvykius.
Daugiau
epilogas
operos, baleto baigiamoji dalis, apibendrinanti veikalą.
Daugiau
epimedis
pėdlapinių šeimos augalų gentis. Daugelio rūšių epimedžiai yra dekoratyviniai, vaistiniai augalai.
Daugiau
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.