begalybė
filosofijos sąvoka, žyminti tai, kas neribota. Vartojama kalbant apie egzistencijos, pasaulio, jo principų, Dievo sąvokos ar kitų kategorijų universalumą arba matuojamų sąvokų ar jų kitimo ribų problemas.
Daugiau
begalybė
begalybės sąvoka atsirado antikos laikais aiškinant natūraliųjų skaičių aibės nebaigtinumą ir ieškant vienarūšių geometrinių dydžių bendrojo mato.
Daugiau
begalis
salierinių šeimos dvimečių ar daugiamečių žolių gentis. Prūsinis begalis ir plačialapis begalis – įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą (2021).
Daugiau
bėgikai
tikrieji bėgikai, tilvikinių šeimos paukščių gentis. Lietuvoje traukimo metu pasitaiko 7 rūšys; juodakrūtis bėgikas įtrauktas į Raudonąją knygą.
Daugiau
bėgimas
įgimtas, natūralus, greitas žmogaus ir gyvūnų judėjimo žeme būdas.
Daugiau
bėgimas
daugelio sporto šakų ir judriųjų žaidimų sudėtinė dalis; lengvosios atletikos šaka, apimanti 67 % jos rungčių.
Daugiau
„Bėgimas prie jūros“
kelios per I pasaulinį karą paeiliui Antantės ir Vokietijos kariuomenių atliktos manevrinės operacijos 1914 09 15–11 24. Apėjimo operacijų pavyzdys.
Daugiau
beginės
krikščionių moterų religinės bendruomenės. Pradėjo kurtis 12 a. pabaigoje Flandrijoje.
Daugiau
bėgis
tam tikro profilio, paprastai dvitėjinė, sija, tvirtinama prie pabėgių ar kitų atramų.
Daugiau
bėgių kelias
statiniai ar įrenginiai su bėgiais geležinkelio, tramvajų, metropoliteno riedmenims važiuoti.
Daugiau
bėgliai
popininkų, vienos sentikių krypčių, atšaka. Atskilo nuo Rusų Stačiatikių Bažnyčios.
Daugiau
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.