Kiurasao salos paplūdimys (Mažieji Antilai)

Martinikos sala (Mažieji Antilai)

tropinis miškas (Gvadalupės sala)

Karibų jūros rifų gyvūnija

Antlai (isp. Antillas, angl. ir pranc. Antilles, ol. Antillen), salynas Atlante, Vidurio Amerikoje, Vest Indijoje. Antilai ištįsę apie 4500 km ilgio lanku nuo Jukatano pusiasalio (Meksika) į rytus ir pietus iki Pietų Amerikos šiaurinių krantų. Iš šiaurės, rytų ir pietryčių apriboja Karibų jūrą, skiria ją nuo Meksikos įlankos ir Atlanto vandenyno. Plotas apie 225 000 km2.

Šiaurėje yra Didieji Antilai (žemyninės kilmės Kubos, Haičio, Jamaikos, Puerto Riko salos), į rytus ir pietryčius nuo jų – Mažieji Antilai (daugiausia vulkaninės ir koralinės kilmės salos).

Reljefas

Antilų salos daugiausia kalnuotos (didžiausias aukštis yra Haičio saloje – Duarte’s kalnas, 3175 m). Yra veikiančių ugnikalnių (Montagne Pelée ugnikalnis Martinikos saloje, 1397 m).

Klimatas

Klimatas jūrinis tropinis; dažni uraganai, viesulai.

Augalija

Tropiniai miškai.

Ūkis

Auginama cukranendrės, kavamedžiai, kakavamedžiai, tabakas, bananai, vaismedžiai, vilnamedžiai, prieskoniniai augalai. Gaminamas cukrus, romas. Turizmas.

Antiluose yra 12 nepriklausomų valstybių (2001); dalis Antilų salų priklauso Didžiajai Britanijai, Jungtinėms Amerikos Valstijoms, Prancūzijai, Nyderlandams (Antilų šalys surašytos lentelėje).

Istorija

Daugumą Antilų salų atrado K. Kolumbas 1492–1504.

1

2271

-Didieji Antilai; -Mažieji Antilai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką