Ragáuskas Arminas 1946 08 20Kaunas, lietuvių inžinierius, išradėjas, mokslininkas inovatorius. Dr. (technol. m.; techn. m. kand. 1973).

Išsilavinimas ir veikla

1969 baigė Kauno politechnikos institutą ir dirba jame (nuo 1990 Kauno technologijos universitetas); profesorius (1993). 1994–2015 Kauno technologijos universiteto Telematikos mokslinės laboratorijos steigėjas ir vadovas. Nuo 2015 Kauno technologijos universiteto Sveikatos telematikos mokslo instituto direktorius. Stažavo Londono universitete (1981). 1993–2013 bendrovės Vittamed, nuo 2016 bendrovės Boston Neurosciences Inc. vienas steigėjų ir bendraturtis.

Mokslinė veikla ir išradimai

Mokslinių darbų svarbiausios sritys – neinvazinių medicinos technologijų vystymas ir komercializavimas. Kartu su kitais kuria technologijas ir įrangą, kurią savo tyrimams naudoja Lietuvos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai ir gydytojai. Inicijavo tarptautinius projektus ir klinikinius tyrimus, susijusius su naujomis smegenų stebėjimo technologijomis, juos finansavo Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos departamentas, NASA, Europos Sąjungos struktūriniai fondai ir kiti. A. Ragausko kartu su kitais patentuotas neinvazinis galvospūdžio matavimo būdas yra naudojamas Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionaliniame kosmoso biomedicinos tyrimų institute, kuris tiria ilgos trukmės kosminių skrydžių poveikį žmogaus smegenims ir regai. Kartu su bendraautoriais Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europos Sąjungoje patentuoti aukštų technologijų elektroniniai ultragarsiniai prietaisai serijiniu būdu gaminami Lietuvoje (bendrovė Axioma Metering Kaune) ir eksportuojami į dešimtis užsienio šalių. A. Ragauskas – pirmas istorijoje Lietuvos pilietis, 2016 nominuotas Europos išradėjo prizui gauti; kategorijoje Smulkus ir vidutinis verslas jis kartu su dar 2 nominantais pateko į konkurso finalą.

Arminas Ragauskas

Paskelbė daugiau kaip 130 mokslinių straipsnių. 150 išradimų. Parašė 3 vadovėlius ir 1 mokomąją knygą.

Apdovanojimai

A. Ragausko kartu su bendraautoriais 2016–17 žurnale Neurosurgery publikuotas straipsnis Jungtinių Amerikos Valstijų neurologinių chirurgų kongreso pripažintas geriausiu moksliniu straipsniu intensyvios terapijos srityje ir apdovanotas prestižiniu prizu.

Globalios Lietuvos apdovanojimas už Lietuvoje įdiegtas tarptautines inovacijas (2019).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką