Bražuolės piliakalnis

Bražuõlės pliakalnis, piliakalnis Trakų rajono savivaldybės teritorijoje, Bražuolės kaime, Bražuolės kairiajame krante. Kalvą iš visų pusių juosia upelio slėnio ir jo pakraštyje esančios daubos.

Piliakalnis

Bražuolės piliakalnis

Bražuolės piliakalnis (iš viršaus)

Bražuolės piliakalnio šlaitai statūs, 15–25 m aukščio. Aikštelės (2 ha) pakraščiuose išlikęs apie 440 m ilgio, 2,5 m aukščio ir 10–15 m pločio pylimas. 1972 tyrė Mokslinės metodinės kultūros paminklų apsaugos tarybos (Kultūros paminklų apsaugos taryba) archeologai (vadovas V. Daugudis). Ištirta apie 100 m2 plotas (atliktas pylimo pjūvis). Rasta keturi kultūriniai sluoksniai; trijuose apatiniuose – medinių gynybinių užtvarų ir sienų liekanų, lipdytos brūkšniuotu, grublėtu ir gludintu paviršiumi bei žiestos keramikos, gyvulių kaulų, viršutiniame – 3 m aukščio pylimas. Jo viršuje buvo įrengta dviguba medinė gynybinė siena, rasta bokšto pamatų, ilgo gynybinio ūkinio statinio liekanų. Bražuolės piliakalnis datuojamas pirmo tūkstantmečio prieš Kristų pabaiga–14 amžiumi. Čia stovėjusioje pilyje 1382 07 06 pasirašyta Bražuolės sutartis.

Senovės gyvenvietė ir pilkapiai

Į pietryčius nuo Bražuolės piliakalnio išlikę senovinės gyvenvietės, į pietus – pilkapių liekanų (1856 kasinėjo A. H. Kirkoras, 1999 tyrė Zenonas Baubonis).

1161

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką