British Broadcasting Corporation

British Broadcasting Corporation, BBC, Didžiosios Britanijos radijo ir televizijos bendrovė (didžiausia šalyje); pirmoji pasaulyje reguliarių televizijos transliacijų tarnyba. Būstinė Londone.

Veiklos principai

Statusą ir veiklą reglamentuoja Karališkoji chartija (1927). Vadovauja 12 narių Valdytojų taryba, skiriama karalienės 5 metams. Pajamų gauna iš abonentinio mokesčio, parduodamų laidų ar jų licencijų, vaizdajuosčių, kalbų pamokų, programų savaitraščių; abonentinio mokesčio finansuojamos programos netransliuoja reklamos.

Radijas

Transliuojamos 6 nacionalinės (Radio 1, 2 ir kitos), 56 regioninės ir vietinės (Radio Scotland, Radio Wales ir kitos) radijo programos; radijo laidų užsieniui tarnyba BBC World Service (nuo 1932) ištisą parą transliuoja laidas anglų ir 41 pasaulio kalba.

Televizija

Televizijos programą BBC 1 (įkurta 1936) žiūri apie 30 %, BBC 2 (įkurta 1964) – apie 11 % Didžiosios Britanijos, BBC World Service Television (įkurta 1991) – apie 6 % Europos žiūrovų (2000); dar veikia BBC Choice ir BBC News (abi įkurtos 1998).

Istorija

1922 susivienijus kelioms radioelektroninėms asociacijoms buvo įkurta privati radijo transliacijų bendrovė British Broadcasting Company. 1926 valstybei nupirkus dalį akcijų perorganizuota į bendrovę British Broadcasting Corporation. Nuo 1936 ji per savaitę transliavo 12 valandų televizijos programų; per II pasaulinį karą nutrūkusios laidos atnaujintos 1946. Radijo laidų užsieniui tarnyba BBC World Service 1939–45 nacių ir jų sąjungininkų okupuotiems kraštams ir po karo sovietų bloko šalims rengė specialias laidas. BBC suformavo visuomeninio transliuotojo principus ir objektyvų naujienų pateikimo stilių.

BBC būstinės pastatas

94

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką