Dapšių akmuo
Dapši akmuõ, Brastõs akmuõ, Sáulės akmuõ, Ruzg akmuõ, mitologinis akmuo su ženklais Ruzgų kaime (Židikų seniūnija, Mažeikių rajono savivaldybė). Anksčiau akmuo gulėjo prie Dapšių piliakalnio, Varduvos kairiajame krante.
Rausvo granito akmuo yra 1,75 m ilgio, 1,65 m pločio, 0,53–0,68 m aukščio. Akmenyje iškalti keturi 38–50 cm skersmens lėkštes primenantys apskritimai (manoma, galėjo simbolizuoti saulę; tokių ženklų kiti akmenys Lietuvoje neturi) ir trys duobutės.
Dapšių akmuo
Pasak istoriko Vinco Laurinaičio, yra kelios legendos apie akmenį. Viena jų pasakoja, kad kunigaikščio Kęstučio kariai, medžiodami aplinkiniuose miškuose, nušovė šešis vilkus, juos Perkūno garbei sudegino ant Alkos kalnu vadinamo Dapšių piliakalnio ir akmenyje iškalė ženklus. Kitos legendos byloja apie švedų ant kalno paslėptas statines su auksu (kad atsimintų vietą, ženklais pažymėjo prie brastos gulintį akmenį) ir naktimis prie akmens matomas baltas ir raudonas ugnis (neva deginamų pinigų). Manoma, kad ženklus akmenyje vietos gyventojai pastebėjo tik 19 a. pabaigoje. Pasklidus kalboms apie po akmeniu užkastus lobius jų ieškotojai kasinėjo žemę aplink akmenį. 1966 akmuo buvo įverstas į šalia iškastą duobę, vietos gyventojai jį iškėlė ir aptvėrė tvorele, duobę užkasė. Pradėjus tvenkti Varduvą akmuo 20 a. 8 dešimtmečio pradžioje perkeltas į Ruzgų kaimą.