echidniniai
echdniniai (Tachyglossidae), kloakinių (Monotremata) būrio žinduolių šeima. 2 rūšys. Echidniniai paplitę Australijoje ir gretimose salose.
Kūnas apaugęs kietais spygliais ir šiurkščiais plaukais. Kaklas trumpas, galvos priekis ištįsęs į ilgą apragėjusį bedantį snukį, panašų į paukščio snapą, jo gale yra mažos žiotys. Uodega trumpa, galūnės stambios, priekinės su stipriais ilgais nagais. Minta daugiausia skruzdėlėmis ir termitais, kuriuos rankioja ilgu (iki 25 cm) lipniu liežuviu. Patelė deda 1–3 kiaušinius, kuriuos nešiojasi papilvės sterblėje. Spenių neturi; po 10 dienų išsiritę jaunikliai maitinasi nulaižydami nuo liaukingo papilvės ploto tirštas pieno liaukų išskyras. Echidna (Tachyglossus aculeatus) paplitusi Australijoje, Naujojoje Gvinėjoje ir Tasmanijoje. Kūnas iki 50 cm ilgio, 6 kg masės, iš viršaus apaugęs ilgais spygliais. Snukis apie 0,5 galvos ilgio, išorinių ausų nėra. Pajutusi pavojų greitai įsikasa į žemę arba susisuka į dygliuotą kamuolį. Skiriama keli porūšiai.
echidna
proechidna
Proechidna (Zaglossus bruijni) paplitusi Naujojoje Gvinėjoje. Kūnas iki 80 cm ilgio, uodega 5–8 cm, masė iki 10 kilogramų. Spygliai trumpi. Snukis ilgas ir siauras, kiek išlinkęs žemyn. Turi mažas išorines ausis. Kojos storos, gan ilgos, priekinės – tripirštės, užpakalinės – penkiapirštės su dideliais nagais.
echidna
1758
-proechidna; -echidna