finánsiniai mẽtai, kiniai mẽtai, įmonės pagrindinis ataskaitinis 12 mėnesių laikotarpis, kuriam pasibaigus sumuojami to laikotarpio rezultatai.

Finansinių metų pradžia ir pabaiga

Finansiniai metai nebūtinai turi sutapti su kalendoriniais metais. Atsižvelgdama į savo ūkinės veiklos pobūdį ir intensyvumą įmonė gali pati pasirinkti finansinių metų pradžią ir pabaigą. Finansinių metų pradžia ir pabaiga dažniausiai parenkama taip, kad skiriamoji riba sutaptų su žemiausiu įmonės veiklos lygiu. Pavyzdžiui, žemės ūkio įmonė gamybos ciklą dažniausiai baigia rugsėjo mėnesį, kai nuima derlių. Nuo spalio mėnesio visos ar didžioji dalis išlaidų siejamos su kitų metų derliumi, todėl tokios įmonės finansiniai metai gali prasidėti spalio mėnesį. Jeigu įmonės veikla tolygi, jos finansiniai metai sutampa su kalendoriniais arba šalyje nustatytais biudžetiniais metais (jeigu jie nesutampa su kalendoriniais).

Finansiniai metai Lietuvoje

Lietuvoje pagal Įmonių finansinės atskaitomybės įstatymą (2001, nauja redakcija 2015) finansiniai metai gali būti keičiami pasikeitus įmonės veiklos pobūdžiui (ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus) arba dėl finansinės atskaitomybės konsolidavimo (antrinei įmonei leidžiama suderinti savo finansinius metus su patronuojančios įmonės finansiniais metais). Jeigu įmonė pradeda ūkinę veiklą, yra reorganizuojama, likviduojama arba keičia finansinius metus, jos finansiniai metai gali būti trumpesni arba ilgesni kaip 12 mėnesių, bet negali būti ilgesni kaip 18 mėnesių.

647

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką