Ginklų fondas
Giñklų fòndas, Lietuvõs Respùblikos giñklų fòndas, Lietuvos valstybinė įstaiga, 1991–2020 veikusi prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.
Rinko, analizavo ir kaupė informaciją apie naujausią ginkluotę, jos plėtojimo kryptis, įvairių ginkluotės rūšių techninius duomenis ir standartus, užmegzdavo ryšius ir bendradarbiavo su ginklų gamintojais bei tiekėjais iš užsienio, dalyvavo tarptautinėse ginklų parodose ir mugėse. Ginklų fondo specialistai konsultavo valstybines institucijas joms renkantis reikiamą ginkluotę, ieškojo ginkluotės tiekėjų. Perkant ginkluotę iš užsienio fondui iš esmės teko agentūros vaidmuo. Šio fondo specialistai t. p. dalyvavo valstybinių institucijų sudaromose komisijose sprendžiant ginkluotės pirkimo klausimą.
Istorija
Ginklų fondas įkurtas 1935 08 23 prie Valstybės gynimo tarybos. Buvo visuomeninė finansinė organizacija, kaupianti visuomenines lėšas kariuomenės ginkluotei stiprinti. Sukauptų lėšų panaudojimą nustatydavo Valstybės gynimo taryba, atsižvelgdama į aukotojų pageidavimus. Jos sprendimus vykdė Ginklavimo valdyba.
1990 atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1990 visos jėgos struktūros ir specialiosios tarnybos bandė apsirūpinti ginkluote ir reikalinga technika savarankiškai. Buvo įsigyta įvairios ginkluotės ir technikos. 1991 nutarta racionaliau naudoti valstybines lėšas, suvienodinti perkamą ginkluotę bei techniką, sukaupti mobilizacinį rezervą. Nuspręsta atkurti Ginklų fondą, kaip visus šios srities pirkimus koordinuojančią organizaciją. Fondas įsteigtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 08; 1991 09 27 patvirtinti jo nuostatai. Objektuose, susijusiuose su Ginklų fondo veikla, įvedamas ypatingos apsaugos režimas. Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1992 11 patvirtino naujus nuostatus, kurie išplėtė fondo veiklos funkcijas. 1996 10 Seimas patvirtino dar kartą pakeistus Ginklų fondo nuostatus. Šis fondas turėjo išimtinę teisę aprūpinti valstybines institucijas ir kitus juridinius asmenis ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, kovine technika ar specialiomis priemonėmis. Fondui buvo pavesta organizuoti ginkluotės gamybą jo kontrolei priskirtose valstybinėse įmonėse, užsakyti ir prižiūrėti jos gamybą ar remontą kitose.
Įgyvendinant Lietuvos siekį tapti NATO nare, 1996 Valstybės gynimo taryba nusprendė įdiegti Lietuvoje šiuolaikinę šaudmenų gamybos technologiją, kuri leistų aprūpinti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas ir kitas jėgos struktūras šaudmenimis, atitinkančiais NATO standartus. Ginklų fondas buvo paskirtas šio projekto Lietuvos Respublikoje koordinatoriumi.
2020 Ginklų fondas panaikintas jo funkcijas perduodant Vidaus reikalų ministerijos Turto valdymo ir ūkio bei Informatikos ir ryšių departamentams, t. p. Policijos departamentui.
-Lietuvos ginklų fondas