ginkluotoji palyda
ginklúotoji palydà, eskòrtas (pranc. escorte), garbs sargýba, garbės palyda, skiriama lydėti su oficialiu vizitu atvykstančius valstybių vadovus ir kitus valstybės bei karo veikėjus.
Aukščiausio laipsnio sargybą dažniausiai sudaro kuopa iš 3 pagrindinių ginkluotųjų pajėgų rūšių (sausumos, karinių oro ir karinių jūrų pajėgų) būrių. Nuo 20 a. antros pusės ginkluotąją palydą sudaro motociklai, automobiliai arba lėktuvai (naikintuvai).
Lietuvos kariuomenėje yra speciali Garbės sargybos kuopa; jos veiksmus ir ceremoniją nustato Rikiuotės ir karinių ceremonijų statutas. 1919–40 Lietuvoje oficialiais atvejais garbės sargyba lydėdavo Respublikos Prezidentą (iki 1920 Valstybės Prezidentas), kitų valstybių vadovus. Sargybą sudarydavo kavalerijos dalinys: karininkas, puskarininkis ir 15 raitelių, ginkluotų karabinais, kardais, o 9 jų – ir ietimis su tautinėmis vėliavėlėmis.
Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai per Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo minėjimą ant Gedimino kalno (Vilnius, 2008 06 27)