Knijos lietùviai

17 a. Kinijoje dirbo misionierius jėzuitas A. Rudamina, nuo 1910 Pietų Kinijoje – misionierius iš Mažosios Lietuvos M. Vanagas. 20 a. pradžioje Kinijoje (daugiausia Harbine) apsigyveno lietuvių, jie tiesė Rytų Kinijos geležinkelį. Daugiau jų čia (ypač Harbine ir Šanchajuje, Šanchajaus lietuviai) įsikūrė per I pasaulinį karą ir po Spalio perversmo (1917) Rusijoje.

Po I pasaulinio karo lietuvių atvyko iš Mandžiūrijos, Vladivostoko, Čitos, Chabarovsko, vėliau ir iš Filipinų, Argentinos, Brazilijos. Harbine ir Šanchajuje kūrėsi lietuvių draugijos. Pavienių lietuvių gyveno ir kituose Kinijos miestuose. 1931–51 Kinijoje apaštalavo kunigas Petras Urbaitis. Po II pasaulinio karo dauguma lietuvių iš Kinijos išvyko į kitas šalis.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę (1990), į Kiniją lietuviai vyksta studijuoti, dirbti, kurti verslą. Nuo 2011 Lietuvos ambasados Pekine patalpose veikia sekmadieninė lituanistinė mokykla (vadovas Rokas Liutkevičius). Kinijoje gyvenantys lietuviai kartu su latviais ir estais tradiciškai švenčia Jonines, kitas Lietuvos valstybines ir religines šventes.

2011 Kinijoje gyveno 109 lietuviai.

2271

Kinija

Kinijos gamta

Kinijos gyventojai

Kinijos konstitucinė santvarka

Kinijos partijos ir profsąjungos

Kinijos ginkluotosios pajėgos

Kinijos ūkis

Kinijos istorija

Kinijos santykiai su Lietuva

Kinijos švietimas

Kinijos literatūra

Kinijos architektūra

Kinijos dailė

Kinijos muzika

Kinijos choreografija

Kinijos teatras

Kinijos kinas

Kinijos žiniasklaida

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką