klykuolės lizdas su kiaušiniais

klykuõlė (Bucephala clangula, Glacionetta clangula), paprastóji klykuõlė, antinių (Anatidae) šeimos paukštis. Paplitusi Eurazijoje ir Šiaurės Amerikoje.

Kūno ilgis 45 cm, masė 0,8–1 kilogramas. Snapas juodas, kojos oranžinės. Patino galva ir viršutinė kaklo dalis juodi. Prie snapo pamato, šonuose, balta dėmė. Nugaros vidurys, kryžmuo, antuodegis juodi, sparnai juodi su baltu veidrodėliu. Kaklas, nugaros priekinė dalis, kūno šonai, krūtinė ir pilvas balti. Patelės galva ir kaklo dalis tamsiai rudi. Kaklo viršuje balta juosta, likusi kaklo dalis ir kūno šonai pilki. Krūtinė ir pilvas balti. Gerai plaukioja ir nardo (gali panerti 4 m ar didesnį gylį ir išbūti po vandeniu iki 60 s). Veisimosi metu tupia į medžius. Gyvena prie įvairių vandenų, kurių pakrantėse yra drevėtų medžių. Minta gyvūniniu maistu. Lizdą įsiruošia uoksuose, drevėse, inkiluose. Deda 8–12 melsvai žalsvus kiaušinius. Kartais 1 lizde kiaušinius padeda 2 patelės. Peri patelė 28–30 dienų. Jaunikliai greitai palieka lizdą. Jau 2 parų jaunikliai nardo ir gali susirasti maisto. 56–66 d. jaunikliai pradeda skraidyti. Migruojanti, kartais žiemoja.

klykuolės patelė (kairėje) ir patinas

Lietuvoje sutinkama ištisus metus, migruojanti. Peri dažniausiai rytinėje ir pietrytinėje šalies dalyje (apie 2–3 tūkst. porų), žiemoja Baltijos jūros priekrantėje, neužšąlančiuose vandenyse.

klykuolės patinas

klykuolė su jaunikliais

klykuolės patinas

3102

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką