kokýbiniai tyrmai, empiriniai tyrimai, dažniausiai taikomi socialiniuose moksluose. Plačiau pradėti taikyti 20 amžiaus pabaigoje.

Tiriama, kaip individai ar jų grupės supranta ir vertina juos supantį pasaulį ir konstruoja prasmes remdamiesi asmenine patirtimi. Kokybiniai tyrimai vyksta natūralioje aplinkoje, kurioje tyrėjas yra duomenų rinkėjas. Jis tiriamajame lauke praleidžia daug laiko, renka išsamius duomenis ieškodamas jų vidinių ryšių, vėliau juos apibendrina. Informacija renkama žodžių ir vaizdų pavidalu, analizuojama induktyviuoju būdu, siekiama aprašyti procesą vaizdžia ir įtaigia kalba. Svarbiausia yra dalyvių nuomonė, siekiama interpretuoti tiriamąjį reiškinį tiriamųjų suvokiamomis sąvokomis.

Kokybiniai tyrimai apima atvejo tyrimą, gyvenimo istoriją, stebėjimo, istorinius, sąveikos, vizualius ir kitus tekstus (objektus), kuriais aprašomi įprastiniai ir probleminiai individų gyvenimo momentai ir reikšmės.

Kokybiniams tyrimams taikoma induktyvioji analizė, ypač svarbūs individualūs skirtumai. Kokybiniai tyrimai apima interpretacinį, natūralistinį požiūrį į tiriamąjį subjektą.

Siekiant ištirti ir nustatyti gilesnes socialinio reiškinio priežastis ar iškelti tolesnio tyrimo klausimus kartais kokybiniai tyrimai taikomi kartu su kiekybiniais tyrimais (socialiniai tyrimai). Kokybiniai tyrimai nuo kiekybinių skiriasi tuo, kad dirbama su keletu atvejų ir daug kintamųjų, o ne su keletu kintamųjų ir daug atvejų.

2271

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką