komicijos
komcijos (lot. comitia), tautos susirinkimai senovės Romoje. Karalių laikotarpiu (8–6 a. pr. Kr.) komicijas šaukdavo karaliai ar žyniai, respublikos laikotarpiu (nuo 510 ar 509 iki 30 ar 27 pr. Kr.) – magistratai. Komicijose dalyvaudavo tik vyrai. Jos vykdavo specialiai skirtoje vietoje. Buvo 3 tipų.1 a. po Kr. pabaigoje visos komicijos neteko reikšmės.
Kurijų komicijos
Gyvavo nuo gentinės visuomenės laikų, tapo patricijų susirinkimais pagal kurijas. Karalių laikotarpiu kurijų komicijos buvo labai įtakingos: rinko karalius, sprendė karo ir taikos klausimus. Respublikos laikotarpiu kurijų komicijos prarado politinę reikšmę, formaliai tvirtindavo kitų komicijų išrinktus magistratus, tvarkė kai kuriuos šeimos teisės ir religijos klausimus.
Centurijų komicijos
Manoma, atsirado 6 a. pr. Kr. viduryje. Jose dalyvaudavo patricijai ir plebėjai pagal centurijas ir nustatytą turto cenzą. Šios komicijos rūpinosi karo ir taikos reikalais, rinko aukščiausiuosius magistratus, vykdė teismo funkcijas.
Tribų komicijos
Išsirutuliojo iš plebėjų susirinkimų pagal tribas (teritorines apygardas). Nuo 3 a. pr. Kr. tribų komicijos buvo vienos svarbiausių.
-kurijų komicijos; -centurijų komicijos; -tribų komicijos