Kongrèsas (Congress), Jungtinių Amerikos Valstijų parlamentas. Susideda iš Senato (aukštieji rūmai) ir Atstovų Rūmų (žemieji rūmai). Senatą sudaro (nuo 1961) 100 senatorių, senatoriai renkami (nuo 1913, anksčiau juos skyrė valstijų parlamentai) visuotiniais tiesioginiais rinkimais kiekvienoje valstijoje 6 metams po 2 neatsižvelgiant į gyventojų skaičių; 1/3 jų perrenkama kas 2 metai. Į Senatą gali būti renkamas kiekvienas Jungtinių Amerikos Valstijų pilietis, išbuvęs juo ne mažiau kaip 9 metus ir sulaukęs 30 metų. Atstovų Rūmus sudaro (nuo 1913) 435 nariai, renkami 2 metams visuotiniais tiesioginiais rinkimais kiekvienoje valstijoje proporcingai valstijos gyventojų skaičiui (kas 10 metų vyksta gyventojų surašymas, po kurio perskaičiuojamas atstovų skaičius). Atstovų Rūmų nariu gali būti kiekvienas Jungtinių Amerikos Valstijų pilietis, išbuvęs juo 7 metus ir sulaukęs 25 metų. Senato pirmininkas yra viceprezidentas, jis neturi balsavimo teisės, išskyrus tuos atvejus, kai senatorių balsai pasiskirsto po lygiai. Atstovų Rūmams vadovauja pirmininkas (spikeris). Abeji rūmai posėdžiauja ir balsuoja už įstatymus atskirai.
Kapitolijus Vašingtone (pradėtas 1793, architektas W. Thorntonas, pietinį sparną 1811 baigė architektas B. H. Latrobe’as, rotondą ir portiką – 1829 architektas Ch. Bulfinchas)
Pagrindinės Kongreso funkcijos: įstatymų leidyba, biudžeto priežiūra ir tvirtinimas bei vykdomosios valdžios kontrolė. Įstatymas laikomas priimtu, jei už jį balsuoja dauguma abejų rūmų atstovų ir per 10 dienų pasirašo prezidentas. Prezidento vetuotas įstatymas persvarstomas rūmuose, kuriuose buvo pateiktas jo projektas. Kongresas tokį įstatymą gali priimti pakartotiniu balsavimu, jei už jį balsuoja 2/3 jo narių. Kongresas gali priimti įstatymus bet kokiu klausimu, net ir priklausančiu vykdomosios valdžios kompetencijai, taip pat taikyti apkaltą federalinių įstaigų pareigūnams. Kongresui draudžiama priimti įstatymus, numatančius neteismines represijas, ar patvirtinti įstatymų įsigaliojimą atgaline data. Senatas ratifikuoja tarptautines sutartis, tvirtina ambasadorius, federalinius teisėjus ir ministrus.
Konkretus įstatyminių dokumentų projektų rengimas vyksta Kongreso rūmų komitetuose. Veikia nuolatiniai ir specialieji komitetai, skirti svarbiems klausimams nagrinėti, specialiai procedūrai parengti ar tam tikriems uždaviniams spręsti. Kongresas turi teisę apkaltos būdu atstatydinti prezidentą. Kongresas posėdžiauja Kapitolijuje Vašingtone. Kongresas pirmą kartą susirinko 1789 03 04.