Lavoriškių-Nemenčinės miškai
Lavóriškių-Nemenčnės miška yra Vilniaus rj. savivaldybės teritorijoje, į rytus ir šiaurės vakarus nuo Vilniaus. Plotas 31 010 ha, mišku apaugę 27 500 hektarų.
takelis Antavilių miške
50 miškų; didesnieji: Antavilių, Avietynės, Bezdonių, Dolnios, Kairėnų, Lavoriškių, Nemenčinės, Rokantiškių, Santakos, Skersabalių, Taurijos, Valakupių. 65 % miškų yra valstybinės reikšmės, priklauso Valstybinių miškų urėdijos Nemenčinės regioniniam padaliniui (iki 2018 priklausė Vilniaus ir Nemenčinės urėdijoms) bei Vilniaus miesto savivaldybei. Masyvas prasideda Valakampiuose (Vilniaus miesto dalis) ir tęsiasi į šiaurės rytus iki Neries ir Žeimenos santakos, rytuose pereina į Baltarusijos teritoriją. Miškuose yra miestelių ir kaimų (Arvydai, Ąžuolinė, Bezdonys, Buzaraistis, Nemenčinė, Vilkiškės ir kiti). Masyvą kerta Vilniaus–Daugpilio geležinkelis, Vilniaus–Švenčionių plentas. Paviršius – kalvota lyguma, pietrytinėje dalyje – Taurijos baseino pelkėta nusausinta žemuma. Lavoriškių‑Nemenčinės miškų šiauriniu pakraščiu teka Neris su kairiuoju intaku Bezdone ir į ją įtekančiu Trinkuliu, pietiniu pakraščiu – Vilnia su dešiniaisiais intakais Taurija ir Bražyle.
Lavoriškių-Nemenčinės miškai (Buzaraisčio miškas)
Yra 10 ežerų, didžiausi: Antavilio, Balžio, Juodžio, Tapelių.
Juodžio ežeras
Tapelių ežeras
Antavilių miškas
Miško augavietės nederlingos normalaus drėgnumo. 1 % miškų – rezervatiniai I grupės, 8 % – ekosistemų apsaugos IIA grupės, 20 % – rekreaciniai IIB grupės, 16 % – apsauginiai III grupės, 55 % – ūkiniai IV grupės. Kultūrinės kilmės medynų 24 %. Pušynų yra 72 %, eglynų 11 %, beržynų 10 %, baltalksnynų 3 %, juodalksnynų ir drebulynų po 2 %. Jaunuolynai sudaro 30 %, pusamžiai medynai 49 %, bręstantys 14 %, brandūs 7 %. Medynų vidutinis amžius 65 m., bonitetas II,1, skalsumas 0,74, tūris 237 m3/ha. Miškuose įrengtos miško poilsiavietės, pėsčiųjų ir dviratininkų takai, yra įsiterpusių kolektyvinių sodų ir stacionarių poilsiaviečių; gausu gamtos ir kultūros paminklų (Lavoriškių piliakalnis, 12 pilkapių).
Masyvo pietvakarinėje dalyje yra Pavilnių regioninis parkas, vidurinėje – Dvarčionių geomorfologinis draustinis, Skersabalių geomorfologiniai draustinis, pietinėje – Vilnios hidrografinis draustinis, rytinėje dalyje – Baravykynės kraštovaizdžio draustinis, Taurijos ornitologinis draustinis ir Buivydų hidrografinis draustinis.
1944–53 Lavoriškių‑Nemenčinės miškuose prieglobstį rasdavo Vytauto apygardos Tigro rinktinės Lietuvos partizanai.
2355
-Nemenčinės miškas