LINPRA
LINPRA, „Linpra“, Lietuvõs inžinèrijos ir technològijų prãmonės asociãcija, iki 2006 Lietuvõs mašnų ir pretaisų prãmonės monių asociãcija, iki 2021 07 Lietuvõs inžinèrinės prãmonės asociãcija, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės įmonių bei šios srities mokslo ir mokymo įstaigų asociacija. Būstinė Vilniuje.
Vienija 130 plastiko, metalo gaminių, mašinų ir įrangos, elektronikos, elektrotechnikos, prietaisų ir transporto priemonių gamybos įmonių, šių sričių mokslo ir mokymo institucijų (2023).
Tikslas ir veikla
Tikslas – atstovauti narių bei viso inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriaus interesams nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, didinti jų konkurencingumą ir verslo internacionalizavimą.
Skatina sektoriaus plėtros technologinę ir ekonominę analizę, žmogiškųjų išteklių ugdymą, socialinio dialogo plėtrą, verslo ir mokslo institucijų bendradarbiavimą, technologinių ir verslo paslaugų įmonėms teikimą, verslo informacijos sklaidą ir kita. Leidžia metinį Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių informacinį katalogą. Nuo 1998 yra Lietuvos pramonininkų, nuo 2004 – Europos inžinerinės pramonės, nuo 2006 – šios pramonės Europos darbdavių asociacijų narė. Asociacijos Linpra iniciatyva įsteigta nacionalinė technologijų platforma Ateities gamyba (yra Europos technologijų platformos MANUFUTURE narė).
LINPRA logotipas
Istorija
1998 Vilniuje susijungus keturioms asociacijoms – Elektrotechnikos pramonininkų ir darbdavių (įkurta 1993 05 13; nuo šios datos skaičiuojama asociacijos istorija), Staklių ir įrankių gamintojų (įkurta 1990), Telebaltika (įkurta 1997) ir Banga (įkurta 1998) – įkurta Lietuvos mašinų ir prietaisų pramonės įmonių asociacija. 2006 tapo Lietuvos inžinerinės pramonės įmonių asociacija Linpra, 2021 07 – Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės įmonių asociacija LINPRA.
Prezidentai
1