Mesopotamijos architektūra

Mesopotãmijos architektūrà

Mesopotamijos architektūros ištakos siekia penkto tūkstantmečio prieš Kristų pabaigą. Buvo statomi sienomis apjuosti dideli, dažniausiai stačiakampio plano miestai su ištaigingais valdovų rūmais, šventyklomis, laiptuotomis piramidėmis (zikuratais).

Architektūrai (daugiausia šventyklų) buvo būdinga arkos, skliautinės perdangos, gyvenamiesiems namams – dvišlaičiai stogai, medžiu ar moliu sandarinti maži langai, arkos formos įėjimai. Statybai naudotos nendrės, mediena, dumblas, nedegtos ir degtos molio plytos. 7 a. pr. Kr. architektūroje vyravo tvirtovės ir reprezentacinio tipo statiniai. Pastatuose patalpos asimetriškai dėstytos aplink vidinius, tarpusavyje susisiekiančius kiemus. Pastatai, gynybinės sienos ir kiti statiniai buvo dailinti degtomis plytomis, kokliais, dažnai sudarančiais ornamentų juostas, dekoruoti pano, skulptūromis, reljefais.

18–16 a. pr. Kr. statyti apskrito plano miestai, sakraliniai pastatai ir valdovų rūmai – dažniausiai pilys su lygiomis aukštomis sienomis, mūriniai ir plytiniai plokščiastogiai gyvenamieji namai su dideliais langais, atvirais kiemais.

Akado architektūra

Asirijos architektūra

Babilonijos architektūra

Šumero architektūra

hetitų architektūra ir dailė

2271

Mesopotamija

Mesopotamija

Mesopotamijos dailė

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką