Montpellier universitetas

Montpellier universitetas (pranc. Université de Montpellier, Monpelj universitètas), vienas seniausių Prancūzijos (ir Europos) universitetų.

Struktūra ir veikla

įėjimas į Montpellier universiteto Medicinos fakultetą (anksčiau buvęs Šv. Benedikto vienuolynas, 1364) ir Šv. Petro katedra (14 a. antra pusė, perstatyta 16–18 a.)

Universitete veikia (2023) 8 fakultetai (Edukologijos, Ekonomikos, Farmacijos, Fizinio aktyvumo ir sporto technikos, Gamtos ir tiksliųjų mokslų, Medicinos, Odontologijos, Teisės ir politikos mokslų), 7 institutai, 2 mokyklos (Montpellier aplinkos tyrimo observatorija, Montpellier politechnikos), 5 mokslinių tyrimų centrai, seniausias Prancūzijos botanikos sodas (įkurtas 1593), biblioteka. Universitetas turi padalinius kituose miestuose (Albaret-Sainte-Marie, Béziers, Carcassonne, Mende, Nîmes, Perpignan, Sète).

Istorija

Montpellier universitetas įkurtas 1289 sujungus Medicinos (įkurta 1150), Teisės (įkurta 1220) ir Laisvųjų menų (įkurta 1242) mokyklas. Pagal Prancūzijos aukštojo mokslo įstatymą (1968) 1970 Montpellier universitetas buvo suskirstytas į 3 universitetus: Montpellier 1, Montpellier 2 (Kalbų ir literatūros universitetas), Montpellier 3 (Literatūros, kalbų ir humanitarinių mokslų universitetas, pavadintas Paulio Valéry universitetu; Université Paul Valéry).

2008/2009 Montpellier 1 universitete (buvo 21 200 studentų, 950 dėstytojų) veikė Ekonomikos ir viešojo administravimo, Farmacijos, Medicinos, Fizinio aktyvumo ir sporto mokslų bei technikos, Odontologijos, Teisės fakultetai, Vadybos ir administravimo institutai, 2 mokslinio tyrimo institutai, Prancūzijos botanikos sodas, Anatomijos (įkurtas 1794), X. Atgero (įkurtas 18 amžiaus pabaigoje; daugiau kaip 1000 paveikslų ir 5000 estampų) ir A. Ciurano farmacijos (įkurtas 1972) muziejai, buvo leidžiami moksliniai leidiniai L’Économie méridionale, Revue de la societé d’histoire du droit, Le Journal de médecin, Le Ligament. Montpellier 2 universitete (buvo daugiau kaip 14 000 studentų, 920 dėstytojų) veikė Montpellier mokslų fakultetas, Montpellier mokytojų rengimo universitetinė akademija, Nîmes’o technologijos mokslų, Béziers’o technologijos mokslų ir Montpellier įstaigų administravimo institutai, Montpellier politechnikos ir Montpellier nacionalinė aukštoji chemijos mokyklos, Gamtos muziejus, buvo leidžiami moksliniai leidiniai Naturalia Monopolianes, Palaeovertebra, Cahiers de mathématiques. Montpellier 3 Paulio Valery universitete (buvo 16 140 studentų, 627 dėstytojai) veikė Filologijos, menų, filosofijos, lingvistikos ir psichoanalizės, Anglų‑Amerikos, germanų, slavų ir rytų kalbų studijų, Humanitarinių ir gamtos mokslų, Socialinių ir psichologijos, Romanų ir viduržemio kalbų fakultetai, 14 mokslo institutų ir centrų, Imperatoriaus Antonino (arba Liejimo darbų) muziejus (įkurtas 1880), buvo leidžiami moksliniai leidiniai Édudes valéryennes, Revue des langues romanes, Lenguas, Revue archéologique, Annales du Midi ir kiti.

2015 01 01 Monttpelje 1 universitetas ir Monttpelje 2 universitetas sujungti į naują Monttpelje universitetą, Montpellier 3 Paulio Valéry universitetas tapo savarankišku Paulio Valéry universitetu.

2022/2023 universitete dirbo apie 1900 dėstytojų, studijavo 51 000 studentų.

Žymūs studentai ir dėstytojai

Universitete studijavo arba dėstė J.‑J. de Cambacérèsas, A. Comte, G. de Nogaret, M. Nostradamus, F. Petrarca, F. Rabelais, P. Valéry ir kiti.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką