Pasaulio ekonomikos forumas

Pasáulio ekonòmikos fòrumas (angl. World Economic Forum), Davòso fòrumas, tarptautinė nevyriausybinė ne pelno organizacija, sprendžianti pasaulines ir regionines ekonomines, pramonės, socialines, t. p. sveikatos ir aplinkosaugos problemas. Būstinė Ženevos priemiestyje Cologny.

Veikla

Pasaulio ekonomikos forumo susitikimai vyksta kasmet Davose (2021 dėl COVID‑19 pandemijos iš planuotos vietos Liucernos perkeltas į Singapūrą). Įkūrėjas ir prezidentas – Šveicarijoje gyvenantis vokiečių ekonomistas K. M. Schwabas.

Veikia Patikėtinių (24 nariai) ir Vykdomoji valdybos, Pasaulio ateities tarybų tinklas, įvairūs centrai. Pasaulio ekonomikos forumo administracijoje dirba apie 600 žmonių. Forume dalyvauja įvairių valstybių valdžios atstovai, mokslininkai, žurnalistai, t. p. apie 1000 didelių bendrovių iš daugiau kaip 100 šalių (iš viso apie 2500 dalyvių). Pasaulio ekonomikos forumas stebėtojo teisėmis dalyvauja Jungtinių Tautų Ekonominėje ir Socialinėje Taryboje. Kasmet vyksta ir regioniniai Pasaulio ekonomikos forumo susitikimai (pvz., Afrikos, Rytų Azijos, Lotynų Amerikos, Artimųjų Rytų šalių). Leidžia metinį leidinį Global Competitiveness Report, mėnesinį žurnalą World Link.

Pasaulio ekonomikos forumo susitikimas (2017)

Istorija

1971 Ženevoje įkurtas Europos vadybos forumas, kai Europos verslo lyderiai Davose susitiko su Europos Bendrijos ir Europos pramonės asociacijų atstovais. 1987 jis pervadintas Pasaulio ekonomikos forumu. 2006 atidarytos atstovybės Niujorke ir Pekine.

Lietuva Pasaulio ekonomikos forume

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja Pasaulio ekonomikos forume (2023 01 18)

Forume dalyvauja ir Lietuvos vadovai ar atstovai.

Europos vadybos forumas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką