Pečiora (Печора, Pečiorà), upė Rusijos Federacijoje, Komijoje ir Nencų autonominėje apygardoje. Ilgis apie 1800 km, baseino plotas 322 000 km2.

Prasideda Šiaurės Uralo kalnuose, Komijos pietryčiuose. Teka iš pradžių į vakarus ir pietvakarius, iki intako Unjos žiočių siauru giliu slėniu. Žemiau Jakšos gyvenvietės Pečiora pasuka į šiaurę, žemiau Lajos žiočių – į vakarus ir pietvakarius (vagos plotis iki 2 km), nuo Pižmos žiočių – vėl pasuka į šiaurę. Įteka į Barentso jūros Pečioros įlanką. Vidurupis ir žemupys teka per Pečioros žemumą. Žemupio vaga šakota, daug pratakų. Apie 130 km nuo žiočių Pečiora suskyla į 2 šakas: Didžiąją Pečiorą ir Mažąją Pečiorą; deltos plotis apie 45 km. Vidutinis debitas 3400 3/s. Daug intakų; didžiausi: Ilyčius, Vuktylas, Podčerjė, Ščiugoras, Usa, Kolva, Laja, Šapkina (dešinieji), Šiaurės Mylva, Velju, Lemju, Kožva, Lyža, Ižma, Pižma, Cilma, Sula (kairieji). Mityba mišri, daugiausia sniego. Vandeningiausia gegužės viduryje–birželio pradžioje. Užšalusi nuo spalio pabaigos iki gegužės.

Pečiora

Plukdoma mediena. Laivuojama nuo Troicko Pečiorsko. Jūrų laivai plaukia iki Narjan-Maro. Žvejyba (lašišinių, sykinių). Didžiausi miestai: Narjan-Maras, Ust-Cilma, Pečiora, Vuktylas, Troicko Pečiorskas.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką