pinig paklausà, piniginių lėšų poreikis ekonomikoje, kurį lemia fizinių ir juridinių asmenų siekis laikyti savo turtą grynųjų pinigų ir indėlių iki pareikalavimo forma.

Pinigų paklausą sudaro 3 svarbiausios dalys: pinigų poreikis mainams (prekėms ir paslaugoms įsigyti vykdant ekonominius sandorius), apsidraudimui (nenumatytoms išlaidoms ateityje) ir kaupimui (turimo turto vertei išsaugoti, kai pinigai šią funkciją vykdo geriau nei kitas finansinis ir materialusis turtas).

Pinigų paklausa priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, bendrojo kainų lygio (kuo didesnės kainos, tuo daugiau pinigų reikia turėti perkant tas pačias prekes ir paslaugas), fizinių ir juridinių asmenų realiųjų pajamų (kuo didesnės jų pajamos, tuo daugiau ir didesnės vertės ekonominių sandorių jie sudaro), palūkanų normos (kuo didesnės palūkanos, tuo mažesnis grynųjų pinigų patrauklumas palyginti su investicijomis į finansinį turtą), investicijų rizikos (kuo rizikingesnės investicijos, tuo saugiau laikyti turtą grynųjų pinigų forma). Į pinigų paklausą ir jos pokyčius turi atsižvelgti valstybė, vykdydama pinigų emisiją.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką