pipiliai
pipliai (savivardis maseualli), Šiaurės Amerikos indėnų tauta. Gyvena Salvadore. 21 amžiaus pradžioje iš viso buvo daugiau kaip 197 000 pipilių. Kaba ispanų kalba (iki ispanų kolonizacijos kalbėjo actekų kalbos nauat tarme; utoactekų kalbos). Tikintieji – katalikai, dalis išlaikė tradicinius tikėjimus (garbinami kalnų, lietaus, požeminės ugnies dievai, saulė, paplitęs šamanizmas).
Svarbiausi verslai – žemdirbystė (kukurūzai, ryžiai, soros), gyvulininkystė (ožkos, avys, mulai, karvės), paukštininkystė, medžioklė, amatai (ornamentinis audimas, pynimas, puodininkystė).
Vyrauja mažoji šeima. Giminystė patrilokalinė ir virilokalinė.
Pipilių gyvenvietės – kaimai, kuriems vadovauja seniūnų tarybos.
Gausus folkloras.
Pipiliai iš Vidurio Meksikos atsikėlė prie Meksikos įlankos (dabar Meksikos Veracruzo ir Tabasco valstijos). 6–7 amžiuje migravo į Ramiojo vandenyno pakrantę ir Pietų Gvatemalos Sierra Madrės kalnų priekalnes. Čia sukūrė San Luiso Kocumalhuapo civilizaciją (Pietų Gvatemaloje San Luise išliko pipilių monumentaliosios architektūros ir skulptūros paminklų). Kitais duomenimis, pipiliai į Pietų Gvatemalą atvyko 9–11 amžiuje kartu su nikarao ir čarotegų tautomis. 15 amžiuje pipilius į dabartinę gyvenamą teritoriją išstūmė kičiai. Pipiliai dabartinėje Salvadoro teritorijoje turėjo valstybinių darinių – miestų-valstybių (didžiausias – Cuscatlánas).