Rytų Europa
Ryt Europà, istorinis ir kultūrinis regionas, apimantis rytinę Europos žemyno dalį. Rytų Europos ribos nėra griežtai apibrėžtos, jai priskiriama skirtinga teritorija.
Geografiniu požiūriu Rytų Europa apima europinę Rusijos dalį, Baltarusiją, Moldaviją ir Ukrainą, bet dažniausiai Rytų Europai priskiriamos visos pokomunistinės Europos šalys, t. y., be jau minėtų šalių, dar buvusios vadinamojo komuistinio bloko valstybės arba jų vietoje susidariusios valstybės (šiuo atveju regionui priskiriamos ir Vidurio bei Pietryčių Europos šalys), t. p. SSRS okupuotos Baltijos valstybės. Kai kada regionui priskiriama visa teritorija, 19 a. priklausiusi Rusijos, Austrijos‑Vengrijos ir Osmanų imperijoms.
Dėl istorinės raidos aplinkybių 20 a. Rytų Europai buvo būdingi kai kurie specifiniai bruožai: pirmiausia etniškumu pagrįstas nacionalizmas ir siekis kurti tautines valstybes (šie bruožai lėmė daugelį 20 a. tarptautinių konfliktų), lėtesnė, palyginti su Vakarų Europa, ekonominė plėtra, dažniausiai menkos demokratiio valdymo tradicijos, vyriausybių nestabilumas, didesnė korupcija.
Daugeliui Rytų Europos šalių tapus Europos Sąjungos narėmis šie būdingi bruožai ir jų suformuoti stereotipai pamažu nyksta – Rytų Europai priklausančios Čekija ir Slovėnija ekonominiu požiūriu gerokai pralenkė Vakarų Europos regionui priskiriamą Portugaliją. Drauge ryškėja paskirų Rytų Europos regionui priskiriamų šalių raidos netolygumas ir skirtumai; Slovėnija, Slovakija, Estija, Latvija, Lietuva jau prisijungė prie euro zonos, kuriai nepriklauso Danija ar Švedija, o daugelis kitų Rytų Europos šalių dar tik siekia tapti Europos Sąjungos narėmis ir susiduria su didelėmis ekonominėmis ir politinėmis problemomis.
Kai kurios Rytų Europos valstybės kartais priskiriamos ir kitiems Europos regionams, pvz., Lietuva, Latvija ir Estija dažnai priskiriamos Šiaurės Europai, Albanija, Bulgarija, Kroatija, Serbija ir kitos Balkanų šalys – Pietų Europai.