Seimo kontrolierių įstaigos pastatas (2019)

Semo kontroliẽrius, Lietuvos Respublikos Seimo skiriamas valstybės pareigūnas. Gina žmogaus teises ir laisves, tiria pareiškėjų skundus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo, siekia gerinti viešąjį administravimą.

Reikalavimai Seimo kontrolieriui

Pagal Seimo kontrolierių įstatymą (pirmasis priimtas 1994; 1998, nauja redakcija 2004) Seimo Pirmininko teikimu Seimas 5 metų kadencijai skiria 2 Seimo kontrolierius (vieną – valstybės, kitą – savivaldybių institucijų bei įstaigų pareigūnų veiklai tirti). Seimo kontrolierius turi būti nepriekaištingos reputacijos, turėti aukštąjį teisinį universitetinį išsilavinimą ir ne mažiau kaip 10 metų teisinio ar teisinio pedagoginio darbo stažą.

Veikla

Skundą kontrolieriui asmuo gali paduoti raštu per 1 metų laikotarpį nuo skundžiamų veiksmų padarymo ar skundžiamo sprendimo priėmimo. Seimo kontrolierius gali pradėti tyrimą ir savo iniciatyva, jei skundas gautas žodžiu, telefonu ar Seimo kontrolierius nustatė pareigūnų piktnaudžiavimo, biurokratizmo ar kitaip pažeistų žmogaus teisių ir laisvių požymių iš visuomenės informavimo priemonių bei kitų šaltinių. Skundas turi būti ištirtas ir pareiškėjui atsakyta per 3 mėnesius nuo jo gavimo dienos.

Seimo kontrolieriai

Pirmieji Seimo kontrolieriai (Algirdas Taminskas, Algirdas Juozapas Jankauskas, Julius Jasaitis, Stasys Stažys, Nijolė Šidagienė) buvo paskirti 1994 12 08. Jų skaičius 2010 sumažintas nuo 5 iki 2. Tarnybos vadovė Seimo kontrolierė Erika Leonaitė (nuo 2021), Seimo kontrolierė Jolita Miliuvienė (nuo 2023).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką