šeimýna, pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, įprastoje šeimos aplinkoje globojantis tėvų globos netekusius vaikus. Steigiama siekiant padėti tėvų paliktiems ar jų netekusiems vaikams lengviau integruotis į visuomenę, vykdyti tokių vaikų globą (rūpybą) rengiant juos savarankiškam gyvenimui ir teikti jiems socialines paslaugas šeimos aplinkoje.

Lietuvoje pagal Šeimynų įstatymą (2010) šeimyną gali steigti veiksnus fizinis asmuo, iki tol ne mažiau kaip 3 m. vykdęs globėjo (rūpintojo) pareigas (šeimynos steigėjas ir jo sutuoktinis tampa šeimynos dalyviais, gali į darbą priimti kitus fizinius asmenis). Šeimyna gali globoti 6–12 vaikų (įskaitant ir savus; bendras vaikų skaičius gali būti didesnis, kai neišskiriami broliai ir seserys, arba mažesnis, kai globojamas neįgalus vaikas). Šeimynoje globojamų (rūpinamų) vaikų socialinė globa finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto.

Šeimynos vykdomą vaiko globą (rūpybą) prižiūri savivaldybės vaiko teisių apsaugos institucija, teikiamą socialinę globą – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 2019 pabaigoje šeimynose buvo globojami 349 vaikai.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką