Šiaurės Ministrų Taryba
Šiáurės Minstrų Tarýba (danų kalba Nordisk Ministerråd), Šiaurės šalių tarpvyriausybinio bendradarbiavimo forumas. Sudaro Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir trijų autonominių regionų – Alandų, Farerų salų ir Grenlandijos – vyriausybių atstovai. Įsteigta 1971, veikla glaudžiai susijusi su Šiaurės Taryba.
Šiaurės Ministrų Tarybos tikslas – užtikrinti geresnį Šiaurės šalių bendradarbiavimą, propaguoti šiaurietišką identitetą. Sudaro keliolika reguliariai susitinkančių įvairių sričių ministrų tarybų. Kasdienę veiklą vykdo sekretoriatas Kopenhagoje. Generalinė sekretorė Paula Lehtomäki (nuo 2019). Pirmininkauja pamečiui kiekviena iš penkių Šiaurės Ministrų Tarybos valstybių.
Lietuvoje, Vilniuje, nuo 1991 veikia Šiaurės Ministrų Tarybos biuras. Lietuvos bendradarbiavimo su Šiaurės Ministrų Taryba pagrindinės sritys: mokslas ir švietimas, inovacijų politika, informacinės technologijos, socialinė ir sveikatos apsauga, aplinkosauga ir darni plėtra, pilietinės visuomenės ir demokratijos raidos Baltarusijoje skatinimas.
Pagal 2008 patvirtintas Šiaurės Ministrų Tarybos ir Estijos, Latvijos, Lietuvos bendradarbiavimo gaires (galioja 2009–13) vykdomos bendros švietimo (NORDPLUS, nuo 2008), kultūros, verslo ir pramonės, valstybės tarnautojų mobilumo (nuo 2009) ir kitos programos, finansuojami įvairių kultūrinių, energetikos ir darnaus verslo, viešojo sektoriaus ir socialinių sričių projektai.