Šiaurės Tarybos vėliava

Šiáurės Tarýba (danų kalba Nordisk Råd), Skandinavijos šalių parlamentų atstovų forumas. Centrinė būstinė Kopenhagoje. Įkurta 1952 Kopenhagoje Danijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos iniciatyva (1956 prie Šiaurės Tarybos prisijungė Suomija). Tikslas – Skandinavijos šalių bendradarbiavimo stiprinimas socialinių, ekonominių, aplinkosauginių, kultūrinių, įstatymų priėmimo ir taikymo, t. p. užsienio politikos bei saugumo srityse (Šiaurės Taryba nesvarsto karinio bendradarbiavimo klausimų, nes Švedija ir Suomija yra neutralios šalys). Sudaro 93 nacionalinių parlamentų nariai (Islandijos 7, Danijos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos po 20, nuo Farerų ir Alandų salų ir nuo Grenlandijos po 2), renkami metams (gali būti perrinkti).

Prezidiumo vadovaujama Šiaurės Taryba nuo 1996 kasmet rengia eilines sesijas, t. p. vadinamąsias temines sesijas (jų metu išsamiau nagrinėjami įvairūs klausimai). Priimti sprendimai yra rekomendacijos Šiaurės Tarybos šalių vyriausybėms. Nuolatinį darbą politikos klausimais Šiaurės Taryboje vykdo 5 komitetai ir 4 politinės frakcijos: Socialdemokratų, Konservatorių, Centro ir Kairiųjų Socialistų/Žaliųjų.

Šiaurės Tarybos veiklai sustiprinti 1971 įkurta Šiaurės Ministrų Taryba, atsakinga už vyriausybių bendradarbiavimą (ministrų taryboje autonominės sritys atstovaujamos t. p., kaip ir valstybės). Stebėtojų teisėmis nuo 1991 Šiaurės Tarybos veikloje dalyvauja Estija, Latvija ir Lietuva.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką