sociãlinė statstika, statistikos mokslo šaka, tirianti visuomenės socialinę sferą, įvairių socialinių reiškinių ir procesų kiekybines charakteristikas.

Socialinės statistikos rodiklių sistema apibūdina šalies gyventojų ir socialinių grupių gyvenimo sąlygas (visuomenės socialinę struktūrą, gyventojų skaičių ir sudėtį, užimtumą, migraciją, pajamų paskirstymą tarp socialinių grupių, darbo išteklius, išsilavinimo, kultūros, sveikatos ir socialinės apsaugos, vartojimo lygį, darbo ir poilsio sąlygas, teisinę, politinę statistiką ir kita).

Socialinės statistikos duomenys gaunami iš valstybės institucijų tvarkomos statistikos ir statistinių tyrimų, kuriuos vykdo sociologiniai institutai, viešosios nuomonės tyrimo centrai, politinės partijos, tarptautinės ir kitos organizacijos.

Socialinės statistikos metodai (duomenų rinkimas, transformavimas, pateikimas, apibendrinimas, kokybinė ir kiekybinė analizė, prognozavimas) leidžia suvokti ir numatyti įvairių socialinių grupių ir sluoksnių tarpusavio ryšius, žmonių grupėse, bendruomenėse ir visoje visuomenėje vykstančius procesus, analizuoti jų paplitimą ir pokyčius, projektuoti jų valdymo sistemas žmonių socialiniams santykiams tobulinti.

Socialinės statistikos duomenų pagrindu rengiamos valstybės socialinės programos, sudaromi socialinės plėtros planai ir prognozės.

2166

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką