suklastojimas
suklastójimas, oficialaus dokumento, antspaudo, spaudo padirbimas savanaudiškais tikslais, sąmoningas melagingų duomenų įrašymas į dokumentą, įrašų ištrynimas, ištaisymas, melagingo dokumento išdavimas. Klastojant pažeidžiamos valstybėje nustatytos antspaudų, spaudų, oficialių dokumentų naudojimo ir tvarkymo taisyklės, dažniausiai pakeičiamas dokumento tikrumas ir jo turinio teisingumas. Pvz., į dokumentą įrašoma tikrovės neatitinkanti informacija, surašomas naujas melagingas dokumentas, ištrinama ar kitu būdu pašalinama tikro dokumento teksto dalis, padirbamas pareigūno parašas, antspaudas, spaudas, pakeičiama nuotrauka.
Lietuvoje pagal Baudžiamąjį kodeksą (2000, įsigaliojo 2003) atsakomybė kyla už rinkimų, referendumo biuletenių, didelio kiekio ar didelės vertės vertybinių popierių arba pinigų, elektroninės mokėjimo priemonės, įrodymų asmens baudžiamajam persekiojimui pradėti, dokumento (asmens tapatybės kortelės, paso, vairuotojo pažymėjimo, valstybinio socialinio draudimo pažymėjimo), fizinio ar juridinio asmens antspaudo arba spaudo, griežtos atskaitomybės blanko, valstybinio kontrolinio prabavimo ženklo arba tarptautinėje sutartyje numatyto ar užsienio valstybės kontrolinio prabavimo ženklo įspaudo, transporto priemonės identifikavimo numerio suklastojimas, t. p. už suklastotų dokumentų įgijimą, laikymą, gabenimą, siuntimą, panaudojimą ar realizavimą. Už suklastojimą atsako fiziniai ir juridiniai asmenys.
Administracinių nusižengimų kodekse (2015, įsigaliojo 2017) atsakomybė nustatyta už prekių pardavimo dokumento, esančio įmonės, įstaigos ar organizacijos byloje, suklastojimą.