Tarptautinė sociologų asociacija
Tarptautnė sociològų asociãcija (International Sociological Association, ISA), tarptautinė organizacija, vienijanti profesionalius sociologus ir jų nacionalines asociacijas. Įkurta 1949 Paryžiuje. Būstinė Madride (nuo 1987).
Tikslai ir veikla
Tikslas – siekti pažangos sociologijos srityje, organizuoti tarptautinius tyrimus ir mokymus, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija. Kas 4 m. organizuoja Pasaulinį sociologų kongresą (renka Tarptautinės sociologų organizacijos prezidentą, viceprezidentus, Vykdomąjį komitetą ir vykdomąjį sekretorių), regionines ir temines mokslines konferencijas.
Valdymas, struktūra ir nariai
Valdymo aukščiausia institucija – Tarybų susirinkimas, kurį sudaro Nacionalinių asociacijų taryba (po 1 kiekvienos šalies narės atstovą) ir Tyrimų taryba. 2017 veikė 56 tyrimų komitetai, 3 darbo (Vietinių ir pasaulinių santykių sociologijos, Vizualinės sociologijos, Bado ir visuomenės) ir 5 teminės (Žmogaus teisių ir pasaulinio teisingumo, Rizikos ir nepastovumo sociologijos, Institucinės etnografijos, Sąmonės ir visuomenės, Visuomenės ir emocijų) grupės. 2017 vienijo 64 nacionalines asociacijas (Lietuvos sociologų draugija įstojo 1990) ir apie 5000 narių iš 167 valstybių.
Tarptautinės sociologų asociacijos logotipas
Leidiniai
Leidžia žurnalus Current Sociology (nuo 1952), International Sociology (nuo 1986, abu Niujorke).