Tártu taikà, Dòrpato taikà, Estijos ir Sovietų Rusijos taikos sutartis, pasirašyta 1920 02 02 Tartu. Sutartis baigė Estijos kovas dėl nepriklausomybės: Sovietų Rusija de jure pripažino Estijos valstybę ir atsisakė bet kokių suverenumo teisių į jos teritoriją. Nustatyta abiejų šalių valstybinė siena, susitarta dėl estų, per I pasaulinį karą pasitraukusių į Rusijos gilumą, repatriacijos ir išvežto turto grąžinimo. Sovietų Rusija pasižadėjo Estijai išmokėti 15 mln. aukso rublių, suteikė koncesiją Rusijos teritorijoje iškirsti 1 mln. dešimtinių (apie 1,09 mln. ha) miško. Numatyta užmegzti abiejų valstybių diplomatinius santykius ir ekonominius ryšius.

Estijos delegacija pasirašant Tartu sutartį (1920 02 02)

Tartu taika buvo viena pirmųjų Sovietų Rusijos sutarčių, jos pavyzdžiu pasirašytos taikos sutartys su Lietuva (Lietuvos–Sovietų Rusijos taika, 1920 07 12) ir Latvija (1920 08 11). Kai kurių Tartu taika prisiimtų įsipareigojimų Sovietų Rusija neįvykdė (pvz., nebuvo grąžinti Tartu universiteto muziejaus rinkiniai).

1940 SSRS, pažeisdamas Tartu taikos sąlygas, Estiją aneksavo.

-Estijos–Sovietų Rusijos taika; -Estijos–Rusijos taika; -Estijos ir Rusijos taika; -Estijos ir Sovietų Rusijos taika; -Rusijos–Estijos taika; -Rusijos ir Estijos taika; -Sovietų Rusijos–Estijos taika; -Sovietų Rusijos ir Estijos taika

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką