taurė
Venecijos stiliaus (pranc. façon de Venise) taurė (stiklas, emalis, auksavimas, 16 a. pabaiga, manoma, Bohemija; Metropolitano meno muziejus Niujorke)
taurė su Meilės, Taikos ir Laisvės figūromis (stiklas, 1697; išpūsta Anglijoje, raižiniai dailininko iš Rotterdamo Willemo Mooleyserio; Valstybinis muziejus Amsterdame)
taur, indas gėrimui. Su pilveliu ir kojele ant pėdos, kartais su dangteliu. Daroma iš stiklo, metalo, molio, rago, kaulo, medžio, pusbrangių akmenų, įvairia technika (raižymu, šlifavimu, stiklo gumbeliais, auksavimu, tapyba) dekoruojama ornamentiniais, heraldiniais, figūriniais motyvais. Senovės Graikijoje taurės gamintos iš sidabro, terakotos, senovės Romoje – ir iš stiklo. Sirijoje 12–16 a. plito emaliu tapytos stiklinės taurės. 15–16 a. Venecijoje pradėtos gaminti grakščios stiklinės taurės ant aukštos plonos kojelės su reljefiniu tempto stiklo ornamentu. Plito taurių įvairios atmainos (kai kurios populiarios ir šiais laikais): bokalas, fletas, fužeras, riomeris, kitos (Vokietijoje – berkemajeris, štangenglasas, Lenkijoje – roztruchanas).
taurė su kamėjomis (paauksuotas sidabras, 1625–26, Antverpenas, priskiriama Abrahamui Valckui; Valstybinis muziejus Amsterdame)
taurė (porcelianas, apie 1725, Meisseno porceliano manufaktūra; Valstybinis muziejus Amsterdame)
taurė su dangteliu (stiklas, apie 1725–50, Valstybinis muziejus Amsterdame)