Termidòro pérversmas, Prancūzijos revoliucijos laikotarpio (1789–99) Konvento deputatų maištas. Kilo 1794 07 27 (pagal Prancūzijos respublikos kalendorių – termidoro 9 d., iš čia pavadinimas).
Politinės grupuotės jakobinų teroru nepatenkinti deputatai (eberistai, G. J. Dantono šalininkai ir kiti) susitarė, kad Konvento posėdyje pirmininkaujantis J.‑L. Tallienas sustabdys debatus ir pareikalaus suimti jakobinų lyderį M. Robespierre’ą, kiti sąmokslininkai pateiks jam kaltinimus dėl tironiško valdymo, o Konvento pirmininkas J.‑M. Collot d’Herbois skambindamas varpeliu neleis kalbėti M. Robespierre’ui. Posėdyje buvo suimti M. Robespierre’as, jo brolis A. Robespierre’as, L. A. de Saint‑Justas, G. Couthonas. Kitą naktį Konventui ištikimi kariniai daliniai neleido Paryžiaus komunos kareiviams išvaduoti M. Robespierre’ą (per grumtynes sunkiai sužeistas, kitą dieną giljotinuotas). Per kelias kitas dienas giljotinuota apie 100 jo šalininkų. Po Termidoro perversmo Konventas atsiėmė Visuomenės gelbėjimo komiteto (šis buvo nuginkluotas) uzurpuotą valdžią. Baigėsi teroro ir prasidėjo nuosaikesnis Prancūzijos revoliucijos laikotarpis, jakobinai ir kiti radikalūs revoliucionieriai buvo persekiojami.
Robespjero suėmimas (spalvota graviūra, apie 1796, dailininkas Jeanas Josephas François Tassaertʼas, Carnavalet muziejus Paryžiuje)