tgras (Panthera tigris), didžiausias katinių (Felidae) šeimos plėšrusis žinduolis. 5–6 porūšiai. Paplitęs Rusijos Tolimųjų Rytų ir Pietryčių Azijos miškuose, mangrovėse.

Patinų ilgis su uodega 2,7–3,1 m, masė 100–300 kg, aukštis 0,7–1,2 m; patelės mažesnės. Kailis rausvai oranžinis, su skersai juodais dryžiais (rečiau baltas, su tamsiais dryžiais). Kūnas raumeningas, galva didelė, kaklas storas, priekinės kojos galingos, nagai įtraukiami. Ūsai ilgi. Iltys iki 10 cm. Ausys mažos, apvalios. Tigras gerai plaukia. Aktyvesnis naktį. Gyvena pavieniui. Patinai turi savo ženklinamus iki 460 km2 medžioklės plotus, kurie sutampa su patelių. Medžioja elnius, šernus, antilopes, lokius, užpuola naminius gyvūnus, kartais žmones. Grobį persekioja iš pasalos 4–5 m ar ilgesniais šuoliais. Iš karto suėda apie 20–40 kg mėsos, ėda ne kasdien. Nėštumas 96–111 dienų; kas 3–4 m. veda 1–7 aklus, 0,8–1,6 kg jauniklius. Jie sekioti motiną ir ėsti mėsą pradeda 2 mėnesių. Su motina išbūna 1,5–3 m., patinas jaunikliais nesirūpina. Patelės subręsta 3–4, patinai 4–5 metų.

amūrinis tigras Lietuvos zoologijos sode

Bengalinis tigras (Panthera tigris tigris; gausiausias) paplitęs Indijoje, Bangladeše, Butane, Kinijoje, Birmoje (Mianmare) ir Nepale, amūrinis tigras (Panthera tigris altaica; didžiausias) – Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, Kinijoje, sumatrinis tigras (Panthera tigris sumatrae; mažiausias) – Sumatroje. Tigras gali sudaryti hibridus su liūtais.

Gyvena iki 15 (nelaisvėje – iki 26) metų. Gerai veisiasi zoologijos soduose, veislynuose, laisvėje sparčiai nyksta. 21 a. pradžioje išlikę apie 3–4 tūkst. tigrų.

2005

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką