transporto koridorius
transpòrto kordorius, magistralinių sausumos, vandens ir (ar) oro kelių (kartais ir vamzdynų) ir juose įrengtos transporto infrastruktūros sistema, leidžianti krovininiam ir keleiviniam transportui nuolat intensyviai judėti tam tikrais svarbiausiais maršrutais, dažniausiai tarptautiniais.
Lietuvos teritoriją kerta 2 iš 10 transeuropinių transporto koridorių (apimančių automobilių kelius, geležinkelius ir vandens kelius), dėl kurių buvo susitarta 1994 Kretos ir 1997 Helsinkio Europos transporto ministrų konferencijose.
I transeuropinis transporto koridorius (Šiaurė–Pietūs) eina maršrutu Helsinkis–Talinas–Ryga–Kaunas–Varšuva, jo svarbiausios dalys Lietuvoje yra greitkelis Via Baltica ir geležinkelių linija Rail Baltica, jungianti Varšuvą, Kauną, Rygą, Taliną ir (keltu) Helsinkį (pradėta tiesti 2010, planuojama baigti 2025). Šio transporto koridoriaus IA šakai Ryga–Kaliningradas–Gdanskas priklauso ir Rygos–Šiaulių–Tauragės–Kaliningrado kelias. IX transeuropinio transporto koridoriaus Helsinkis–Vyborgas–Sankt Peterburgas–Pskovas–Maskva–Kaliningradas–Kijevas–Liubašivka/Rozdilna (Ukraina)–Kišiniovas–Bukareštas–Dimitrovgradas (Bulgarija)–Aleksandrupolis IXB šakai Kijevas–Minskas–Vilnius–Kaunas–Klaipėda priklauso Vilniaus–Kauno–Klaipėdos automagistralė, IXD šakai Kaunas–Kaliningradas – Marijampolės–Kybartų kelias. Rytų–Vakarų transporto koridorius, jungiantis Vilnių ir Esbjergą (Danija), yra dalis pasaulinio prekybos transporto koridoriaus, jungiančio Rusiją, Juodosios jūros regioną ir Tolimuosius Rytus.
transporto koridoriai ir transeuropiniai keliai Lietuvos teritorijoje
Rail Baltica