valstybės vadovas
valstýbės vadõvas, valstýbės galvà, asmuo, turintis teisę oficialiai atstovauti valstybei sprendžiant tarptautinius santykių ir vidaus svarbiausius klausimus. Monarchinių valstybių (pvz., Jungtinės Karalystės, Švedijos) valstybės vadovas yra monarchas, respublikų – renkamas (pvz., Lietuvoje – gyventojų visuotiniais tiesioginiais rinkimais, Latvijoje – parlamento) prezidentas. Kai kurių valstybių (pvz., Jungtinių Amerikos Valstijų, Uzbekijos) valstybės vadovas kartu yra ir vyriausybės vadovas, kai kurių (pvz., Estijos, Lietuvos) – parlamento vadovas tam tikrais atvejais eina valstybės vadovo pareigas.
Valstybės vadovas sprendžia užsienio politikos svarbiausius klausimus, vykdo užsienio politiką (dažniausiai su vyriausybe), pasirašo tarptautines sutartis, priima užsienio valstybių diplomatinius atstovus, skiria (atleidžia) vyriausybės vadovą ir tvirtina jo sudarytą vyriausybę (dažniausiai parlamento pritarimu), turi įstatymų leidimo iniciatyvos, malonės suteikimo nuteistiesiems teisę, apdovanoja ordinais ir kitais aukščiausiais apdovanojimais, dažniausiai yra ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas, gali vetuoti parlamento priimtus įstatymus, turi teisę paleisti parlamentą ar kuriuos vienerius jo rūmus, leidžia įsakus ar dekretus.
Lietuvoje pagal Konstituciją (1992) valstybės vadovas, vykdomosios valdžios atstovas yra Lietuvos Respublikos Prezidentas.