Valstybinė augalininkystės tarnyba
Valstýbinė augalininkỹstės tarnýba, valstybinė įstaiga prie Lietuvos žemės ūkio ministerijos, įgyvendinanti valstybinį tikslą – stiprinti visuomenės sveikatą ir vartotojų apsaugą, susijusią su maisto sauga ir kokybe, užtikrinti augalų sveikatingumo kontrolę. Būstinė Vilniuje. Įkurta 2010 sujungus Valstybinę augalų apsaugos tarnybą, Valstybinę sėklų ir grūdų tarnybą ir Valstybinį augalų veislių tyrimo centrą.
Veikla
Pagrindiniai uždaviniai: užtikrinti nacionalinių, importuojamų, eksportuojamų, gabenamų tranzitu augalų, augalinių produktų ir su jais susijusių objektų fitosanitariją bei įvežamų, išvežamų ir tiekiamų rinkai vaisių ir daržovių rūšiavimo kontrolę, augalų apsaugos produktų registravimą ir jų įvežimo, prekybos, sandėliavimo, pakavimo, ženklinimo ir naudojimo kontrolę. Tarnyba taip pat vykdo genetiškai modifikuotos dauginamosios medžiagos, genetiškai modifikuotų augalų ir augalinių produktų stebėseną ir kontrolę vidaus rinkoje ir pasienyje, taip pat šių augalų pasėlių auginimo, valstybinio rezervo maistinių grūdų atsargų kiekio ir kokybės kontrolę, užtikrina grūdų, dauginamosios medžiagos kokybės ir trąšų kontrolę, augalų veislių registravimą ir teisinę apsaugą.
Struktūra
Valstybinė augalininkystės tarnyba turi metodinius skyrius: Agrochemijos, Fitosanitarijos, Augalų apsaugos produktų registravimo, Augalų dauginamosios medžiagos, Augalų veislių ir Fitosanitarinių tyrimų bei Augalininkystės produktų kokybės tyrimų laboratorijas. Priklauso 10 regioninių skyrių, 5 augalų veislių tyrimo skyriai (Kaišiadorių, Kauno, Pasvalio, Plungės, Utenos), 9 fitosanitariniai postai pasienio kontrolės punktuose. 299 darbuotojai (2021 03).
Direktoriai: Evaldas Zigmas Čijauskas (2010–14), Sergejus Fedotovas (nuo 2014).