Valstybinė sutartis dėl nepriklausomos ir demokratinės Austrijos atkūrimo
Valstýbinė sutarts dėl nepriklaũsomos ir demokrãtinės Áustrijos atkūrmo (Staatsvertrag betreffend die Wiederherstellung eines unabhängigen und demokratischen Österreich), pasirašyta 1955 05 15 Vienoje. Įsigaliojo 1955 07 27. Pasirašė Sąjungininkų (Didžioji Britanijos, Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzijos, SSRS) ir Austrijos užsienio reikalų ministrai, t. p. keturių okupacinių kariuomenių (Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Prancūzijos ir SSRS) Austrijoje vadai. Prieš pasirašant sutartį vyko ilgos ir sunkios derybos.
Valstybinės sutarties dėl nepriklausomos ir demokratinės Austrijos atkūrimo faksimilė
Dar 1945 Austrijos vyriausybė siekė sureguliuoti santykius su Sąjungininkais ir pasiekti, kad būtų išvesta okupacinė kariuomenė (Antrasis pasaulinis karas). Sąjungininkai, neturėdami taikos sutarties su Vokietija, delsė pradėti derybas. Prasidėjus Šaltajam karui derybos dar labiau nusitęsė. Padėtis pagerėjo tik mirus J. Stalinui (1953 03). 1955 04 Maskvoje vykusiose Austrijos ir SSRS derybose buvo suderinti visi sutarties klausimai. Sutartis, susidedanti iš 9 dalių, atkūrė laisvą, suverenią ir demokratinę Austriją (1938 01 01 sienomis). Didžioji Britanija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzija ir SSRS įsipareigojo išvesti iš Austrijos okupacinę kariuomenę, gerbti Austrijos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą. Sutartis draudžia anšliusą (Austrijos politinę sąjungą su Vokietija), įpareigoja Austrijos vyriausybę garantuoti šalyje demokratines laisves (ir tautinių mažumų), neleisti veikti nacistinėms ir fašistinėms organizacijoms.
Įsigaliojus Valstybinei sutarčiai dėl nepriklausomos ir demokratinės Austrijos atkūrimo ir išvedus okupacinę kariuomenę (iki 1955 10 25), Austrijos parlamentas 1955 10 26 priėmė Austrijos neutralumo deklaraciją. Spalio 26‑oji Austrijoje švenčiama kaip nacionalinė šventė.