Vokietijos muitų sąjunga
Vokietjos mutų sjunga (vok. Deutscher Zollverein), Vokietijos valstybių ekonominė sąjunga, sudaryta 1834. Į Vokietijos muitų sąjungą įėjo 18 valstybių (su 23 mln. gyventojų), vadovaujamų Prūsijos.
Tarp Vokietijos muitų sąjungos narių buvo panaikinti sienų muitai. Valstybėms, neprisijungusioms prie Vokietijos muitų sąjungos, įvesti bendri sienų muitai, pajamos iš jų ėjo į Vokietijos muitų sąjungos bendrą biudžetą ir buvo dalijamos sąjungos narėms pagal jų gyventojų skaičių. Vokietijos muitų sąjunga buvo suverenių valstybių susivienijimas, paremtas tarptautine teise. Vokietijos muitų sąjunga neturėjo bendrų valdymo institucijų; periodiškai susirenkanti generalinė muitų konfederacija nutarimus galėjo priimti tik vienbalsiai. Vokietijos muitų sąjunga daug prisidėjo prie Vokietijos ekonominio susiskaldymo panaikinimo ir nacionalinės rinkos sukūrimo. Ji skatino pramoninę revoliuciją ir spartino kapitalizmo plėtotę. Vokietijos muitų sąjunga sudarė ekonomines prielaidas Prūsijos politiniam įsigalėjimui. Vokietijos muitų sąjungos viduje didelius nesutarimus sukėlė 1863 pasirašyta Austrijos ir Prūsijos prekybos ir muitų sąjunga.
buvęs Vokietijos muitų sąjungos pastatas Liuksemburgo mieste
Po 1866 Austrijos–Prūsijos karo ir sukūrus Šiaurės Vokietijos sąjungą (1866–1867) Vokietijos muitų sąjunga nustojo veikusi.