koalicija
dviejų ar kelių parlamentinių partijų ar frakcijų sąjunga, siekianti sudaryti parlamentinę daugumą ir kartu suformuoti vyriausybę. Ministru pirmininku dažniausiai tampa parlamento daugumą sudarančios frakcijos ar frakcijų koalicijos lyderis.
Daugiau
koalicija
individų, socialinių grupių ar organizacijų dažniausiai laikinas susivienijimas siekti bendro tikslo. Individai vienijasi į koaliciją siekdami didesnės naudos, valdžios, norėdami padidinti savo nepriklausomybę kitų žmonių atžvilgiu.
Daugiau
kodeksas
norminis teisės aktas, kurį sudaro sistemingas tam tikrą visuomeninių santykių sritį reguliuojančių (ar reguliavusių) teisės normų rinkinys.
Daugiau
kolegija
kolektyvinė institucija, kolegialumo pagrindais vykdanti valdžios, valdymo ar teisingumo funkcijas.
Daugiau
kolektyvinės derybos
darbuotojų (dažniausiai vienos ar kelių profesinių sąjungų) ir įmonės (ar įmonių grupės) atstovų derybos dėl darbo normų, sąlygų, užmokesčio, darbo saugos, darbuotojų įdarbinimo politikos.
Daugiau
kolonija
šalis, esanti kitos valstybės (metropolijos) valdžioje ir neturinti politinio bei ekonominio savarankiškumo. 1960 Jungtinių Tautų priimta Nepriklausomybės suteikimo kolonijinėms šalims ir tautoms deklaracija panaikino kolonijinį režimą.
Daugiau
kolonija
kurios nors tautybės asmenų, gyvenančių kartu kitoje šalyje arba užsienio mieste ir išlaikančių savo kalbą, kultūrą, visuma.
Daugiau
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.